top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Česká škola rasismu

Letos dost cestujeme. Dnes ráno hotelový výtah. Přistoupil k nám mladý pár. Ona drobná blondýnka, on černoch. Australané. Podvědomě jsme se s manželkou na sebe podívali. Proč?

Následovala diskuse u snídaně.Závěr: Nejsme rasisti, ale něco se mění v podvědomí našeho chování. Před dvěma lety by nás takový pár neupoutal a obdobně ani ženy v burkách. Dnes je vše jinak. Proč ta změna. Příčina je jedna. Ano je tady problém s migrační vlnou. Tou samotnou příčinou změny našeho chování není ona migrační vlna, ale zneužívání tohoto problému pro ekonomické a mocenské cíle.


Dva příklady: Když politik nemá skutečný program, který by voliči přinesl ekonomický a sociální růst, stačí mu použít heslo: “Zakážeme islám“ a má vyděláno. Jako nějaká ústavní norma, to ho nemůže zastavit.

Naopak druhá strana, která by nejraději odsunula domorodé obyvatelstvo a vytvořila zde oázu migrantů, nesmyslně propaguje v televizních reklamních spotech obyvatele Afriky. I běžný občan toto vnímá a podvědomě začínat cítit, že něco není v pořádku. Pak přijdou další ataky zdravého lidského úsudku a to jak z jedné tak z druhé strany a máte tady rasistické nálady. Tak to je ta naše škola “Staň se rasistou”.

194 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page