top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Blechová: riziko nedostatku lékařů a krize v terénu primární péče je alarmující

MUDr. Věra Blechová

Jak se lidem, kteří o Vás slyší poprvé, představíte?

Přes 30 let pracuji jako praktická lékařka pro dospělé v Habartově a přilehlém okolí. Dvacet let jsem sloužila LSPP a 2,5 roku jsem víkendově vypomáhala při práci se seniory jako sekundární lékař DOP Dolní Rychnov pod vedením skvělého člověka, pana primáře MUDr. Zelenky. Svou práci mám moc ráda a moje volba by byla opět stejná, pokud bych měla možnost znovu žít svůj život. Jen administrativní zátěž, byrokracie a neadekvátní časový stres vyvinutý na lékaře hodnotím jako systémové selhání ve zdravotnictví. Miluji svou rodinu a mám to štěstí, že rodinu mám. Mám ráda děti, přírodu, zahradu, turistiku, knihy, zvířata, ráda fotím. Mám pár dobrých přátel, kterým vděčím za to, že život je snazší a veselejší a vím, že se na ně mohu vždy spolehnout a doufám, že oni také. Jsem spíše sociální introvert. Naučila jsem se spoustu věcí od svých dcer. Nyní jsem zjistila, že i malé vnučky mne přivedou k tomu, že přemýšlím o tom, že je dobře si připustit, že osobností již může být i malé dítě. Nevyhledávám velkou společnost. Nesnáším úplatnost, lež, sprostotu, vychloubání, podvody, lenost a vypočítavost, agresi a vulgaritu. Nesnáším bezpráví.

Myslíte si, že žijete úspěšný život, a co Vás o tom utvrzuje?

Ano. Dokud budu moci chodit do práce a dělat své záliby a budu mít svou rodinu v pořádku, je to pro mě obrovsky důležité. Díky mé profesi jsem určitě v životě někomu pomohla a to mne naplňuje.


Co pro Vás bylo motivací pro vstup do politiky? Byla jste v politice již aktivní, nebo patříte k nové krvi, kterou naše politika, tak nutně potřebuje?

Dvanáct let se zapojuji do práce v zastupitelstvu Města Habartov. Jsem nestraník.


Jaké jsou podle Vás největší pozitiva a negativa Karlovarského kraje?Jak dlouho zde žijete?

Karlovarský kraj je hezký. Život zde je pro řadu lidí těžký, neboť průměrný plat nedosahuje většinou deklarovaného celostátního průměru. Lidé pracují za částky, z nichž sice žít mohou, ale nejde o zaslouženou odměnu, za níž si mohou dopřát, co život nabízí. Pokud se zde prohloubí nezaměstnanost, bude to mít nedozírné následky. Pokud máte hezkou práci, schopnosti a možnosti dobře placenou práci sehnat a jste mobilní, je zde život hezký. Pokud ale zde pracujete na minimálních mzdách v pobočkách cizích firem a nemáte možnost podnikat a nemáte v rodině auto, je zde pro lidi život těžký. Nedivím se, když lidé dojíždí za prací za hranice. Zde je jeden z regionů, kde naopak dobře vidět, jak díky současné státní politice zůstává rozum stát nad tím, jak dobře se zde žije lidem, kteří pracovat nechtějí. Žila jsem ve svém životě v krásném Jihočeském kraji od narození, 10 let. Rodiče mi vtiskli lásku k Jizerským horám a miluji Jižní Moravu, kde jsem žila 4 roky. Zde v Karlovarském kraji jsme s manželem již přes 30 let. Vypadá to, že zde již zůstaneme, i když svět je tolik veliký a krásný. Máme to tu rádi. Je to o práci, rodině a vzpomínkách.


Do jaké oblasti života kraje bude přednostně směřovat Váš zájem a čeho zde chcete v rámci kraje dosáhnout?

Zapojím se v práci jako konzultant pro práva seniorů, chci podpořit projekt strany SKP-ŘN Školka pro seniory. Mám vizi pracovat na projektu Zdravá výživa seniorů a zaměřit se na aplikaci moderních poznatků o této problematice do zdravotních a sociálních zařízení a zaměřit se na osvětu seniorů, jak se stravovat v domácím prostředí. Uvést do praxe mnoho nových platných postupů, které u hospitalizovaných lidí zabrání výživové a energetické podvýživě. Je to mnoho práce a běh na dlouhou trať. Ráda se zapojím v aktivitách kolem zlepšení životního prostředí.


Jaký byl podnět vstoupit do voleb pod Stranou konzervativní pravice Jste jejím členem, nebo kandidujete jako nezávislý?

Jsem nezávislá. Ke svému rozhodnutí jsem dospěla po předchozích životních zkušenostech. Oslovují mne slova tradice, řád, pořádek, hierarchie, pragmatismus, individualismus. A také jsem si utřídila myšlenky. Tomu předcházelo mnoho let života. Říkám tomu s úsměvem "prozřela jsem".


Jak reagujete například na to, že strana prosazuje "Sociální nerovnost" s tím, že kdo pracuje, se musí mít lépe, než ten kdo pracovati odmítá. Dá se říct, že jsou vaše názory podobné s programem strany?

Samozřejmě, že ano. Buď práce a řádná odměna za práci... Je potřeba nastavit pravidla dle zásluh v životě spravedlivě a ne takové ostudné rozdělení, jako nyní. A kdo nechce pracovat, tak jakápak odměna. Za co? Aby ostatní dřeli a odváděli na lenochy a přistěhovalce co natahují ruce? Mně je úplně jedno, odkud člověk pochází, pokud se začlení do společnosti svou prací a chováním.

293 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page