top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Kvasničková: Život našich seniorů je v současné době zanedbávaný

Když mě před pár měsíci oslovila Michaela Rojtová ze strany SKP – ŘN zda bych nechtěla za stranu kandidovat, měla jsem zrovna před závěrečnými zkouškami na Masarykově univerzitě v Brně. Po přečtení programu strany jsem si uvědomila dvě skutečnosti. První, že program strany není plný všeobecných hesel, jako u jiných stran, nýbrž se opravdu zabývá problémovými oblastmi, které se občanů v našem kraji bolestně dotýkají. Druhá skutečnost je, že jsem se s jednou oblastí zabývala ve své vlastní diplomové práci. Pracovala jsem na výzkumu vlivu pohybové aktivity v životě našich seniorů. V této oblasti jsem dospěla k jistým závěrům, které naznačují, že tato oblast, tedy aktivní život našich seniorů, tedy našich babiček a dědečků, je v současné době zanedbávaný.

Chci v tomto výzkumu dále pokračovat, proto se přihlašuji s tímto tématem do doktorského studia. Jak jsem již napsala výše, plně se zajímám o život našich seniorů. Program strany mne v tomto oslovil a já bych ráda pomohla odbornou radou zasadit se o větší péči o naše seniory. Výzkum, který jsem prováděla naznačil, že naši senioři chtějí žít dále aktivní život a přispívat k lepšímu životu celé společnosti. Je však potřebné udržovat jejich fyzickou kondici a tím i duševní. Proto bych se chtěla zasadit o zlepšení kvality pohybové aktivity seniorů a zároveň ji posunout na profesionální úroveň. To je třeba ovšem profesně i finančně podpořit. Možná se budete usmívat, ale prosazuji zároveň hraní akčních her na počítačích. Tyto hry dokážou udržovat paměť ve schopném stavu, ale co je hlavní, udržují schopnost rychlé reakce. Senioři se pak lépe orientují i v normálním světě, lépe reagují na běžné situace v životě. Zkrátka, dejme jim možnost a oni nám to stonásobně vrátí. Nechápu, proč u domova důchodců není alespoň malý skleník, kde by mohli pečovat o kytky nebo pěstovat zeleninu. Malá dílna, kde mohou realizovat své dovednosti získané v životě.

Věřte, stále mohou, i když v menší míře, přispívat celé společnosti. Prostě v současné době je to tak, že je zavřeme do budovy a pustíme jim televizi. To je naprosto nedostačující. Musíme se polepšit, a proto jsem souhlasila s kandidaturou. V současné době mám titul Mgr. Welness specialista a rovněž titul Mgr. Učitelství pro ZŠ a SŠ. Pohybovou aktivitou se zabývám celý svůj život. Několik let vedu lekce cvičení (kompenzační a zdravotní, lekce aquaerobiku, kruhové tréninky atd.) a právě tyto zkušenosti bych velmi ráda předávala, a tím tak vracela společnosti vědění, které jsem získala při studiu na školách. Protože se jedná o naše seniory, kteří nám věnovali naši budoucnost, mám za to, že každý normální člověk uzná potřebu, tuto oblast začít profesionálně rozvíjet. Pamatujte, jsou to lidé, kteří možná ještě zažili válku, přežili komunismus, přesto se o nás dokázali postarat. Teď se musíme my dokázat postarat se o ně !!!

53 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page