top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

MÉ STANOVISKO K VOLBĚ DO RADY ČT

Směřoval jsem adresně k regionálnímu senátorovi panu Balatkovi, který je součástí projektu "19 senátorů". Zde je a pokračuje mým závěrem z našeho osobního sekáni, které následovalo po zveřejnění mého stanoviska na regionálním FB. Přes to, že jsem v senátních volbách dostal cca 1200 hlasů a pan Balatka 7 500, dovolím si ve vší úctě se zde k jeho textu vyjádřit.


Dovolte mi citovat: “Rada ČT má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy”

Všimněte si posledních slov: názorové proudy

To znamená, že někdo má úplně jiný názor než Vy. Vy, jako senátor reprezentující náš region, byste měl být především garantem demokratického přístupu zástupců všech názorových proudů k volbě. Místo toho, což potvrzujete ve svém vyjádření, jste se postavil do role arbitra, kdo má nárok a kdo ne. Jsem překvapen, že právě Vy jste se vrátil svým chováním do doby komunistického socialismu a rozdělujete občany na ty, kteří mají názorově nárok a ty co nárok nemají. Zde nejste kompetentní. Dlouho jsem přemýšlel, proč vznikla tato iniciativa. Je to jednoduché. Každý informační zdroj ovládají jeho vlastníci. Zde se eurosocialistické názory moc prezentovat nedají. ČT v současném stavu je jediným místem, kde se tato ideologie upřednostňuje. Hrozí Vám nebezpečí, že v případě změn v radě ČT, by mohl tento informační zdroj být opravdu zdrojem šířícím informace bez ideologického vlivu. Po Vašem vítězství ve volbách, jsem Vám blahopřál. Dnes Vás přestávám chápat, ale to je asi můj problém. Děkuji za odezvu.


Setkání : Dnes odpoledne s panem Balatkou v Ateliéru. Jednoduché, rychlé, bez emocí. Výsledek. Bylo mi sděleno, že cílem senátorů nebylo kádrování, ale veřejné upozornění jak pro poslance tak občany, že nominace ze strany Biskupské konference je vztahově nelogická, a to asi tak, jako by ANO nominovalo za ochránce EET pana Kalouska. Na současné činnosti ČT jsme shodu našli jen minimální, ale to odpovídá naší rozdílné politické rétorice. Mezi námi nic osobního. Různé názory budeme i nadále řešit veřejně tak, aby politika byla skutečně věcí veřejnou i v našem regionu.

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page