top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Někdo bere peníze a dává je někomu, komu byste je Vy, nikdy nedali.

Až se budete rozčilovat nad jmenováním nebo nejmenováním ministra kultury, nebo nad zahalováním a zas odhalováním pomníků, tak si uvědomte, že jsou to pro váš reálný život pouze zástupné problémy. Mějme na paměti, že právě teď Vám z vlastní peněženky někdo bere peníze a dává je někomu, komu byste je Vy, nikdy nedali. Pokud Vás zajímá jeden příklad čtěte dál.
Proč neziskovky nezastřeší stát. Ušetřilo by to minimálně 30 procent dotací, které padnou na provozní náklady. Z návrhu na rok 2020 mě nejvíc děsí:

-zahraniční aktivity 181,4 milionů korun

Neziskovky v zahraničí, jako proč? Daňovému poplatníkovi to přinese co? Nevíte?

-rodinná politika 140 milionů korun

Jsem si myslel, že to je zásadní práce celé vlády a ministerstev. Tak ne. Nevíte co je těch 140 mega?

- dotace na sport 4,53 miliardy

Souhlas, ale bohužel máme tady mimo jiné neziskovou agenturu pana Hniličky a 80 členů výkonného výboru. Kanceláře, auta, cesťáky, studijní pobyty, konference, semináře a další neziskovky pro neziskovku. A to může být těch 30 procent, které jsou v průměru počítány na provoz neziskovek.


Záměrně jsem vynechal menšiny a další obdobné tituly. Kdo se o tohle zajímá. Pomníky se nemají bourat je to naše historie, pan prezident je a bude pořád pan prezident ať je to kdokoliv, ale naše peníze by nás měly sakra zajímat.

129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page