top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Na Karlovarsku se začnou vyrábět ochranné pomůcky z nanomateriálů

Přihlásil jsem se na výzvu TECHNICKÉ UNIVERZITY v Liberci a požádal o součinnost krajského hejtmana. Spolupráce státní správy a soukromého sektoru dopadla na výbornou.

Výsledkem celého snažení bylo mé osobní jednání s Doc. Josefem Sedlbauerem v Liberci.

Celé setkání bylo vedeno v duchu myšlenky dostat tento český zázrak mezi občany v Karlovarském kraji v co možná nejkratší době a tak zamezit absenci chybějících ochranných prostředků. Byl jsem vybaven univerzitou vzorky nanomateriálů různých gramáží tak, aby se mohl připravit dodavatel z Karlovarského kraje, který bude schopen pro potřeby kraje vyrábět z nanomateriálu nejen celé roušky, ale i filtry, které se vloží do textilní roušky. Dle doporučení Doc. Sedlbauera by tato textilní rouška měla mít svá specifika, aby dosáhla co nejvyšší účinnosti.

Moje úloha v tomto projektu pomalu končí. Zajistím výrobu několika funkčních vzorků jak roušek, tak filtrů a pokud bude čas tak zkusíme alespoň jednorázové využití v praxi a pak vše předám do rukou hejtmana Petra Kubise. Dal jsem do tohoto projektu pouze svůj čas, kontakty a racionální logistiku. Teď musí nastoupit výrobce - distributor a odpovědnost státní správy vůči všem. Materiál na jednodenní filtr do textilní roušky by měl stát cca pět korun a nahradí respirátor třídy FFP2. Kdy bude? Pravděpodobně už příští týden by měla přijít výzva k vyzvednutí materiálu a pak záleží pouze na nás.

53 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page