top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Představujeme kandidátku Martu Hondlíkovou

Aktualizováno: 11. 9. 2020

Jmenuji se Marta Hondlíková a pocházím z rodiny pěti dětí z malé obce Komárov, kde jsem s rodiči a sourozenci bydlela. Po svatbě v roce 1970 jsem se přistěhovala do Toužimi a od té doby zde žiji. V manželství se narodily dvě děti a po dvacetiletém soužití se naše manželství rozpadlo. Od té doby žiji sama. V Toužimi jsem už jako dítě chodila do školy a po ukončení školní docházky jsem zde většinou i pracovala. Nejprve v podniku Triola, dále u komunálních služeb ve Foto-službě, po 13 letech jsem přešla k Agrokombinátu, kde jsem pracovala ve výpočetním středisku. Po rozpadu Agrokombinátu v roce 1990 jsem začala pracovat v Investiční a Poštovní Bance v Karlových Varech, později se zřídila pobočka v Toužimi tak opět v IPB v našem městečku. Nakonec jsem přešla do Union Banky v Karlových Varech, která svou činnost ukončila krachem a odchodem do konkurzu a já, dva roky před důchodem, zůstala bez práce. Práci jsem našla opět v Toužimi na Finančním úřadě a odtud jsem odcházela do důchodu.V Toužimi bydlím stále a lidé i z okolí mě mohou potkávat a z veřejného života dobře znát, jelikož už jedenáctým rokem se věnuji práci na pozici předsedkyně ve Svazu postižených civilizačními chorobami. Tato činnost je dobrovolná, nejsme zisková organizace, je jen pár dobrovolníků, kteří mají chuť postarat se o členy tohoto spolku. Je to sdružování zdravotně postižených občanů v produktivním věku a seniorů se zaměřením na postižené civilizačními chorobami. Organizování zájmové, rehabilitační, rekondiční a edukační činnosti zdravotně postižených občanů a seniorů. Organizování jejich spolkové, rekreační a zájmové činnosti.Účelem naší činnosti je snaha zapojit občany žijící singl a v osamocení, do veřejného života a tím jim zpříjemnit osamělý život v pokročilém věku.


Osobně si myslím, že vedu úspěšný život. Vychovala jsem dvě děti z kterých jsou slušní a řádní občané. Obě děti mají své rodiny, děti, tím pádem já vnoučata, která mě naplňují, nabíjejí a já je miluji. Všichni k sobě máme hodně blízko, často se setkáváme, jelikož rodina je pro mně základ. Bez klidného rodinného zázemí, které mě moje rodina poskytuje, bych se nemohla tak naplno věnovat, složité činnosti jako je org. SPCCH a nemohla bych této aktivitě poskytnout tolik potřebného času. Rodina je u mě vždy na prvním místě a to zdůrazňuji. Krom jiného mám také ještě maminku, které za dva měsíce oslaví krásných 94 roků a potřebuje také pomáhat, ale to všechno k životu patří a tak to také beru. Kdo jiný by měl pomoct, když ne rodina, a ta rodina mi právě přináší základ ke klidnému s úspěšnému životu.Věnovala jsem tomu hodně,hodně úsilí a dnes se mi to v krásné podobě vrací.


Velkou motivací vstupu do politiky je právě 10 zmiňovaných roků věnovaných především seniorům a lidem, kteří pomalu stárnou, hlavně na venkově a na jejich smutný život, mnohdy bezmoc, dovolat se svých běžných lidských potřeb. Jediným kulturním zážitkem a mnohdy i společníkem je jen televize, s nikým nepromluví, nikdo nezajde, nikoho nezajímají. Děti většinou nemají čas v dnešní uspěchané a hektické době. Děti často dojíždějí daleko za prací a rodiče tak jdou na druhou kolej.


Velké pozitiva já vidím hlavně zde, v naší oblasti, a tím je zatím čisté ovzduší, není zamořené žádnou továrnou, chemičkou apod. Podnebí je sice drsné ale čisté. Negativa - jako na venkově, jsme sice malé městečko, ale je tu špatná dostupnost lékařů. Právě tito starší lidé musí daleko cestovat za lékařem. např. tady vůbec není kardiolog, oční lékař, neurolog atd. Starší lidé už mnohdy nejsou schopni dojet za lékařem 30 - 45 km a sanitu vždy nedostanou. Takových situací je hodně. Kultura - velice zde chybí hlavně pro tuto skupinu lidí. V Karlovarském kraji je plno malých městeček, kde se s touto problematikou také setkávají a dožadují se nějakého řešení a jak je vidět, tak marně. Spoustu let se situace vůbec nemění a moc nezlepšuje.


Určitě bych se chtěla věnovat oblasti seniorů a tam směřovat svůj zájem, hlavně pro lepší život seniorů, pro větší bezpečnost, neboť se často stávají snadnou obětí různých podvodníků a také za lepší mezigenerační vztahy. Prosazování mezigeneračních vztahů by mělo být výzvou pro politiky a ostatní zúčastněné, kteří by měli vytvářet příznivé prostředí a podmínky pro aktivní stárnutí a umožnit seniorům nezávislost. Starých a stárnoucích lidí na světě přibývá a tito lidé potřebují pomoc a to také proto, že každého živého tvora stáří jednou dožene a neměli bychom se k problémům obracet zády..


Nejsem členem Strany konzervativní pravice, kandiduji jako nezávislá.Moje názory jsou podobné s programem strany.


Marta Hondlíková

149 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page