top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Pokud migrant projeví odpor, neexistuje právní rovina, která by migranta donutila stát opustit

Pod ochranou verdiktu Soudního dvora Evropské unie v Lucemburku si budou běženci papíry o deportaci a zákazu pobytu jen vytírat pozadí. Dnes je praxe taková, že v detenci jsou zadrženi až na 3 měsíce, ale potom stejně pokračují v cestě na západ, protože od ČR dostanou do ruky papír o tom, že musí opustit republiku.



Co bude teď? Záleží na námi volených politicích a jejich postojích vůči snahám EU. Jinak může následovat toto: uprchlík překročí hranice Schengenu a hurá „nach Deutschland“, ale potká se s naší policií, například u Chomutova. Již ho nepovezou do zadržovací detence, ale nově ho budou muset vyhostit bez zadržení. Dají mu lejstro,že má do 30 dnů opustit ČR. To je luxus, co? Papír vezme, očistí si s ním "po alláhovsku" pozadí a buď pokračuje dále „nach Reich“, nebo zůstane u nás. Když bude mít migrant smůlu, tak se znovu potká s policií. Ta sepíše protokol a nastoupí pracovník neziskovky a vyplní za něj papíry pro žádost o azyl. Když nebude chtít odejít, tak už je náš.

ZLATÝ HŘEB JE TADY: Pokud během lhůty migrant neopustí zemi EU, ze které byl vyhoštěn, můžou orgány země provést deportaci nucenou, ovšem ta musí proběhnout se souhlasem uprchlíka a bez násilí. Pokud migrant podle směrnice projeví odpor, neexistuje právní rovina, která by migranta donutila danou zemi EU opustit. Toto průlomové rozhodnutí lucemburského evropského dvora tak doslova hodilo granát do celé debaty, co s uprchlíky.

Nechtěl jsem Vám kazit náladu.

221 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page