top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Vzniká nová Národní sportovní agentura, z rozpočtových prostředků odejde cca 6 miliard korun ročně

Národní sportovní agentura Pět poslanců KDU-ČSL pomohlo ANO, ČSSD i KSČM o jeden hlas přehlasovat Senát při zřízení této zcela netransparentní záležitosti. Mimo zájem veřejnosti bylo rozhodnuto, že z rozpočtových prostředků sem bude vyvedeno cca 6 mld Kč ročně.Nový úřad přinese především nárůst byrokracie, odnese sportu nemalé finanční prostředky do oblasti mzdových nákladů, odměn, cestovného, diet, dopravy a vybavení úřadu. Financování sportu se určitě nezlepší. Zde jsou informace potvrzující mé tvrzení. Počítat umíte.


Agentura bude mít částečně parametry samostatného ministerstva. Její předseda bude pobírat stejný plat jako ministr. Má mít 80 zaměstnanců, z nichž 30 převezme z ministerstva školství. Poradním orgánem se má stát agenturou zřízená Národní rada pro sport, která by měla mít minimálně 15 členů. To je hezkých pár desítek milionů korun ročně.


Mohli si polepšit sportující děti nebo jejich dobrovolní trenéři. Bohužel, polepší si úředníci. Hned člověk ty svoje daně platí raději když pochopí, že za jeho penízky nedostanou kluci mičudu, ale úředník třeba "cesťáček".


Josef Zickler

33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page