top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Zickler: Demonstraci na Letné považuji za profesionálně odvedenou práci PR agentury

V předprázdninovém rozhovoru se vyjádřil předseda strany, Josef Zickler k aktuálnímu dění na politické scéně. Rozebral demonstraci na Letné a prohodil pár slov o "spolupráci" Zemana s Babišem.


Jaký je váš osobní názor na demonstraci na Letné?

Demonstraci na Letné považuji za profesionálně odvedenou práci PR agentury, která

na základě zadání politické garnitury opozice zorganizovala veřejné vyjádření odpůrců

současného premiéra. Cílem bylo jednoznačně začít více medializovat opozici v očích

občanů. Celou demonstraci tedy považuji jednak za potvrzení toho, že naše společnost nese znaky demokracie a opozice vytváří společný blok bez ohledu na jejich stranickou ideologii. Nedovedu odhadnout, jestli jde jen o ekonomický a mocenský boj nebo konflikt mezi příznivci euro socialismu reprezentovaný opozicí a příznivci reálné národní politiky. Spíše jde o obojí.

Zaujala mě Vaše zmínka o bloku opozice a jeho nesourodosti

Nejkrásnějším příkladem je ODS, která v současné době pobijí veškeré pravicové hodnoty a spíše je to populistická strana s pravicovou minulostí. Jednání jejího předsedy ve vztahu budoucí volební spolupráce s KDU-ČSL je výsměch všem pravicově smýšlejícím občanům. Nebude dlouho trvat a ODS zjistí, že programově souzní s Piráty a Starosty.

Je jednoznačné, že jde především o úspěch strany a nic jiného.

Měla podle Vás demonstrace nějaký “viditelný” úspěch?

Pro hnutí ANO a pana Babiše určitě. Jednoznačně ukázali, že opozice nemá jednak vůdčí osobnost, která by dokázala unést tíhu okamžiku, nepřináší žádná nová řešení nebo vize pro společnost a občany. Jediný politik z opozice, který na této straně politického spektra je a mohl by tuto roli splnit je pan Kalousek. Vynikající rétor, celoživotní politik s obrovskou zkušeností. Tato role by mu jednak slušela proto, že je odvěkým nepřítelem pana Babiše a také proto, že jak jsou vyčítány premiérovi Babišovi dotace, tak okolo pana Kalouska je dost řečí ohledně různých zakázek. Tedy na položenou otázku jednoduchá odpověď. Úspěch přinesla pro hnutí ANO.

Pokud jste ji viděl, co říkáte na mluvčí a hosty, kteří se zúčastnili a měli svůj projev?

Pro mě osobně velice smutný příběh bez obsahu. Samozřejmě zadáni PR agentury bylo splněno. Konala se událost a byla u toho celá mediální scéna. Jinak nic. Nevím, zda investor a režisér akce mohli být spokojeni. Já bych tedy nebyl. Prostě lidské zdroje a obsah pro mě nula.

Pár slov k rozhovoru AB po demonstraci?

Zde je zřejmé, že pan Babiš se začíná v politice cítit jako doma. Souhlasím s tím, že to byla akce někoho jiného a že to svědčí o jeho demokratickém přístupu ke společnosti. Myslím, že dává opozici dost prostoru, aby se občané mohli při volbách svobodně rozhodnout komu dát hlas a dává i dost prostoru parlamentu, aby odvolal jeho vládu. Má mandát od voličů a míček je na straně opozice. Více ho nemusí zajímat. To je ta výhoda vítěze.Myslíte, že by se mohlo něco občanskou urputností nebo neposlušností změnit, než nastane další volební období?

Ne, v žádném případě. Občané si zvolili svoji politickou scénu a pokud nejsou spokojeni budou muset změnit své myšlení a samotný přistup k volebnímu aktu. V posledních letech vítězi pro mě takzvaná klamavá politická reklama. Vše ostatní je svobodný názorový projev. Proč ne, ale výsledek je na nominovaných politicích ne demonstrantech.Co říkáte na podporu Zemana směrem k Babišovi?

Tomu se nedá říkat podpora. Oba dva znají svoji cenu. Oba dva ať se to někomu líbí nebo nelíbí mají za sebou úspěšnou historii. V neposlední řadě mají naplněné životní ego, a to je neskutečná výhoda. Jak jsem zmínil znají svoji cenu a s ostatními si prostě hrají. Na venek to vypadá jako vzájemná podpora, ale oni spíše souzní v pragmatických řešeních. Proti sobě mají jediného soupeře, a to je pan Kalousek jinak tam vlastně nikdo jiný není.


Ovlivňuje podle Vás Babiš justici ve svůj prospěch? Viz aféry, současná ministryně vnitra (jeden z důvodů demonstrace)

Každý člověk, který má významné postavení nebo je ekonomicky silný a soběstačný ať chce nebo nechce, ovlivňuje jen touto skutečností jednání ostatních vůči sobě. Pro ty ostatní není snadnou obětí, ale soupeřem. Čím je subjekt významnější, je nebezpečnější soupeř a kdo rád naráží hlavou do betonové zdi. Nikdo. Pan Babiš nemusí dělat nic, a přesto ovlivňuje přirozenou cestou jako premiér a člověk neskutečných možností své okolí. To ovšem každý z nás.


312 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page