top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraTR

Zickler: ŘÍJEN Z MÉHO POHLEDU

Dnes jsem četl mnoho různých gratulací a oslav k dnešnímu slavnostnímu dni. Bylo řečeno vše, až na některé současné i historické pravdy. Budu zde dál páchat svoji politickou sebevraždu a poskytnu vám tři mé pohledy na odkazy tohoto slavnostního dne.POHLED PRVÝ: Nelze popřít, že smyslem 28. října 1918 byla obnova státní samostatnosti a její demokratická podstata. Musím ovšem připomenout, že základem politického myšlení T.G.M. bylo federativní uspořádání Evropy, tedy vlastně forma současné EU. Základní chybou se kterou T.G.M. nepočítal je to, že kapitalistický svět se zblázní do ideologie socialismu, kdy této ideologii odpovídá veškerá činnost a legislativa EU. A je tak holým faktem, že od vstupu do Evropské unie, si ve své zemi čím dál viditelněji nevládneme sami.


POHLED DRUHÝ: Masarykovská revoluce sebou přinesla řadu změn. Nevyřešila všechny problémy, ale otevřela cestu do rodiny evropských demokracií a cestu k prosperitě. Nedílnou součástí této revoluce byl bojový prvorepublikový spolek Maffie a také obec Zednářská, která má svůj neoddiskutovatelný podíl jak na změně, tak na prosperitě prvorepublikového Československa.


POHLED TŘETÍ - HRAD: Nesouhlasím s názory, že být mezi těmi, které Miloš Zeman vyřadil z pozvánek je jako dostat státní vyznamenání, nebo že na oslavu patří pouze příznivci prezidenta Zemana. Na Hrad patří především všichni senátoři, poslanci, předsedové všech zaregistrovaných politických stran a hnutí. Oni tvoří více či méně významně budoucnost naší země. Musí být úplně jedno, jaký politický směr zastávají a kdo je v daném čase hradním pánem. Dějiny nás mají spojovat.

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page